PrePar

PrePar

Ampul

Eczacıbaşı

Ritodrin HCI

Ambalaj: 50 mg/5 mLx1 ampul.

PrePar

Tablet

Ritodrin HCI

Ambalaj: 10 mgx20 tablet.

Endikasyon: Prematüredoğum (20. haftadan sonra), jinekolojik operasyonlardan sonra prematüredoğumun önlenmesinde, uterusun aşırı motilitesine bağlı ya da gö-bekkordonunun basıncına bağlı akut fetus anoksisi sendromunda (fetaldistres) endikedir.

Kontra Endikasyon: Aşırı vajinalkan kaybı, gebeliğin uzamasının anne ve fetüs için tehlikeli olduğudurumlar ve anneye ait kalp hastalığında kontrendikedir.

Uyarılar: Gebeliğin ilk 12 haftasında kullanılmamalıdır.Su kesesinin yırtıldığı ve serviksin 4 cm’den fazla açıldığı durumlardatedavi etkinliği azalır.Diyabetli hastalarda dikkatle kullanılmalıdır.Ağır asidoz durumlarında kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri: Taşikardi,yüz kızarması, terleme, tremor, bulantı ve kusma gibi yan etkilergö-rülebilir.

Doz Önerisi: IV enfüzyon için başlangıç dozu 0.05 mg/dakikadır.Daha sonra istenilen durum sağlanıncaya kadar her 10 dakikada bir0.05 mg arttırılarak etkili doz olan 0.15-0.3 mg/dakikaya ulaşılır.Uterus kontraksiyonu kesildiktensonra enfüzyona 12-48 saat devam edilir. IV enfüzyonun olanaksız olduğudurumlarda IM enjeksiyon uygulanır. IM enjeksiyonlarda başlangıçdozu 10 mg’dir. Daha sonra her saat 10 mg’lik enjeksiyonlar yapılarakistenilen sonuç elde edilir. Bunu izleyen her 12-48 saat içinde her2-6 saatte bir 10-20 mg uygulanır.Sürek dozuoral yoldan uygulanır ve her 2-6 saatte bir 10 mg’dir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.