Primobolan Depot

Primobolan Depot

Primobolan Depot nedir ne için kullanılır, Primobolan Depot nasıl kullanılır, Primobolan Depot’in saklanması, Primobolan Depot’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Primobolan Depot'in olası yan etkiler nelerdir.

Ampul

Metenolon Enantat

Ambalaj:

 100 mg/1 mL x 1 ampul.

Endikasyon:

 Hastanın Genel durumunu düzeltmek amacıyla yüksek protein yapımı gerektiren hastalıklar ve durumlar; iyileşme süreçlerini desteklemek ya da metabolik süreçlerin zararlarını önlemek amacıyla; örneğin nekahat, postoperatif tedavi, eritici hastalıklar, kaşeksi, ışın ve sitostatik tedavisi, kadında ilerlemiş meme ve genital kanserleri, hematopoez bozuklukları, uzun süreli kortikoid tedavisi, osteoporoz, yaşlılıkta protein eksikliği durumları ve kronik karaciğer hastalıklarında endikedir.

Kontrendikasyon:

 Gebelikte,prostat karsinomunda ve geçirilmiş ya da mevcut karaciğer tümörlerinde kontrendikedir.

Uyarılar:

 Ses değişikliklerinin ilk işaretinde(sesin çabuk yorulması, ses kısıklığı) tedaviye son verilmelidir. Siklusun ilk günlerinde uygulanması halinde, siklusu labil olan kadınların, adet tarihinde bazan gecikmeler olabilir.

Yan Etkileri:

 Androjen Tahriklere aşırı duyarlı olan kadın hastalarda akne, hirsutizm, ses değişiklikleri görülebilir. SGOT değerleri artabilir.

İlaç Etkileşimleri:

 Oralantidiyabetik ya da insülin gerek-sinimini değiştirebilir. Oralantikoagülanların etkisini artırabilir.

Doz Önerisi:

 Yetişkinlerde 2 haftada bir 1 ampul IM; iyi bir terapötik yanıttan sonra, 3-4 haftada 1 ampul ile devam edilir. Çok ince ve yapısal olarak düşük kilolu kadınlarda, 2-3 haftada bir IM uygulanan ½ ampuller (50 mg)doz aşılmamalıdır.

 

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.