Primobolan Depot

Primobolan Depot

Ampul

Schering

Metenolonenantat

Ambalaj: 100 mg/1 mLx1 ampul.

Endikasyon: Hastanıngenel durumunu düzeltmek amacıyla yüksek protein yapımı gerektirenhastalıklar ve durumlar; iyileşme süreçlerini desteklemek ya da kataboliksüreçlerin zararlarını önlemek amacıyla; örneğin nekahat, postoperatiftedavi, eritici hastalıklar, kaşeksi, ışın ve sitostatik tedavisi, kadındailerlemiş meme ve genital kanserleri, hematopoez bozuklukları, uzun süreli kortikoidtedavisi, osteoporoz, yaşlılıkta protein eksikliği durumları ve kronikkaraciğer hastalıklarında endikedir.

Kontra Endikasyon: Gebelikte,prostat karsinomunda ve geçirilmiş ya da mevcut karaciğer tümörlerindekont-rendikedir.

Uyarılar: Ses değişikliklerinin ilk işaretinde(sesin çabuk yorulması, ses kısıklığı) tedaviye son verilmelidir. Siklusun ilkgünlerinde uygulanması halinde, siklusu labil olan kadınların, adettarihinde bazan gecikmeler olabilir.

Yan Etkileri: Androjentahriklere aşırı duyarlı olan kadın hastalarda akne, hirsutizm, sesdeğişiklikleri görülebilir. SGOT değerleri artabilir.

İlaç Etkileşimleri: Oralantidiyabetik ya da insülin gerek-sinimini değiştirebilir. Oralantikoagülanların etkisini artırabilir.

Doz Önerisi: Yetişkinlerde 2 haftada bir 1 ampul IM; iyi bir terapötikyanıttan sonra, 3-4 haftada 1 ampul ile devam edilir. Çok ince ve yapısalolarak düşük kilolu kadınlarda, 2-3 haftada bir IM uygulanan ½ ampullük (50 mg)doz aşılmamalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.