PrimolutN

PrimolutN

Tablet

Schering

Noretisteron

Ambalaj: 5 mgx30 tablet.

Endikasyon: Disfonksiyonelkanamalar, primer ve sekonder amenore, premenstrüel yakınmalar,mastopati, uterus hipoplazisi, menstruasyonun öne alınması ya daertelenmesi ve endometrioziste endikedir.

Kontra Endikasyon: Gebelik,karaciğerin ağır fonksiyon bozuklukları, DubinJohnson ve Rotorsendromu, daha önce geçirilmiş ya da mevcut karaciğer tümörleri,önceki gebeliklerde oluşmuş sarılık ve uzun süreli kaşıntı, anamnezdeher-pes gestationis ve tromboembolik proseslerde kontrendikedir.

Uyarılar: Migren türünde baş ağrılarının ilk kez ortayaçıkması ya da alışılmamış şiddette sık sık baş ağrıları, ani duyubozuklukları (örn. görme ya da işitme bozuklukları), trombofilebitlerinya da tromboembolik belirtilerin ilk işaretleri (örn. bacaklardaalışılmışın dışında ağrılar ya da bacakların şişmesi, nefes alırkenbatıcı ağrılar ve nedeni bilinmeyen öksürük), gö-ğüste ağrı ve darlıkhissi, planlanan ameliyatlardan önce ve örneğin kazalardan sonrayatak istirahatinin ge-rekli olduğu sürede, sarılık, hepatit,sürekli kaşıntı, önemli tansiyon yükselmeleri ve gebelik durumundailaç derhal kesilmelidir.

Yan Etkileri: Nadir olgulardabulantı olabilir.

Doz Önerisi: Disfonksiyonel kanamalarda 10 gün süreyle günde3x1 Tablet, hipoplasia uteride menstruasyonun 5. gününden başlanarak8 hafta süreyle 1. ve 2. hafta, günde 2x1 Tablet, 3-8. haftalarda günde2x2 Tablet, menstrüasyonun öne alınması ya da ertelenmesinde beklenenmenstrüasyondan 3 gün önce başlayarak 10-14 günü geçmemek şartıylagünde 3x1 Tablet, endometrioziste siklusun 5. gününden itibaren4-6 ay boyunca günde 2x1-2 Tablet, nükslerden sakınmak için siklusun19-26. günleri arasında günde 2-3x1 Tablet ve tedavinin devamı için enaz 2-3 siklus boyunca siklusun 6. ve 16. günlerinde 10 mg ve 19-26. günlerinde2x1 Tablet uygulanır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.