Proluton

Proluton

Depot Ampul IM

Schering

Hidroksiprogesteronkaproat

Ambalaj: 500 mg/2 mLx1 Ampul.

Endikasyon: Habituelabort ve abort tehdidi, sarı cisim yetmezliği sonucu infertilite,primer ve sekonder amenore, uterus hipoplazisinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Anamnezdeherpes gestationis varlığında kontrendikedir.

Uyarılar: Bazı endikasyonlarda, seksüelhormonlarla tedaviye başlamadan önce, bir gebeliğin mevcut olmadığınınsaptanması gerekmektedir.

Doz Önerisi: Habituel abort: Her hafta 500 mgProlutonDepot IMgebeliğin ilk ayları boyuncave bazan daha da uzun süre uygulanmalıdır.Abort tehdidi: Tedavinin başlangıcında, kanamadurana kadar haftada 2-3 kezProlutonDepot IM, bu arada kesin yatak istirahati. Daha sonrabirkaç hafta süreyle her hafta bir AmpulProlutonDepot IM. Tedavi, hastanın mobilizasyonunarağmen yakınmaların tamamen kaybolmasına kadar sürdürülür.Sarı cisim yetmezliği sonucusterilite: Yaklaşıkolarak bazal temparatürün yükselmesinden 3 gün sonra, 250 mgProlutonDepot IM. Sıklıkla bu gibi durumlardabir estrojen açığı da söz konusu olduğundan,ProlutonDepotile birlikte yarım AmpulProgynonDepot10 mgIM.Primer ve sekonder amenore: Tedaviye başlama: 2 AmpulProgynonDepot10 mgIM. 14 gün sonra 1 AmpulProgynonDepot10 mgIMve 250 mgProlutonDepot IM.Tedavinin 28. günü bir kanama ortaya çıkar. Tedavinindevamı (en az 2-3 siklus): Yapay siklusun 6. günü 1 AmpulProgynonDepot10 mgIMve 16. günüProgynonDepot 10 mg IM ilebirlikte 250 mg ProlutonDepot IM(kanamanın ilk günü=siklusun ilk günü). Daha sonraestrojenler kesilerek, siklusun 18-20. günleri arasında 1 kerede250 mgProlutonDepotIMile siklikbir kanama sağlanmaya çalışılır.Medikamentöz gebelik: Tedavi başlangıcı, menstruasyonun5. günü 1.-6. haftalar: Haftada 1-2 AmpulProgynonDepot10 mgIMve 250 mgProlutonDepot IMile birlikte. 7.Hafta: 1-2ProgynonDepot10 mgIMve 500 mgProlutonDepot IMile birlikte. 8. Hafta: Sadece500 mgProlutonDepotIM. Hormontedavisinin kesilmesinden sonra bir kanama ortaya çıkar.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.