Propecia

Propecia

Film Tablet

MSD

Finasterid

Ambalaj: 1 mgx28film tablet.

Endikasyon: Erkek tipi saç dökülmesi(androgenetik alopesi) olan erkeklerde saç büyümesini artırmada ve daha fazla saçdökülmesini önlemede endikedir.

Kontra Endikasyon: Finasteridekarşı aşırı duyarlılığı olan kişilerde kontrendikedir. Finasteridin kadın veçocuklarda kullanım endikasyonu yoktur.

Uyarılar: Kırılmış veya ufalanmış finasterid preparatlarına, gebeolan veya olabilecek kadınlar tarafından, finasterid absorbsiyonu olasılığı vebuna bağlı olarak da erkek fetüse olabilecek potansiyel riskler nedeniyle,dokunulmamalıdır.

Yan Etkileri: Yanetkileri çoğu zaman hafif olduğu için genellikle tedavinin kesilmesigerekmez. Libido azalması, erektil disfonksiyon görülebilir. Ejakulasyon düzensizliği,memede duyarlık ve büyüme, döküntü, kaşıntı, ürtiker ve dudaklarda ve yüzdeşişme dahil olmak üzere aşırı duyarlılık reaksiyonları ve testiküler ağrıbildirilmiştir.

Doz Önerisi: Önerilen günlük dozaj 1 mg’lik bir tablettir. Gıdalarlaveya aç karnına alınabilir. Genel olarak, saç büyümesindeki artışın ve/veyasaç dökülmesinin önlenmesinin gözlenmesi için 3 ay veya üzerinde her günkullanım gerekmektedir. Maksimum yarar sağlamak için sürekli kullanım önerilir.Tedavinin bırakılması etkinin 12 ay içinde geri dönüşümüne yol açar.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.