Proviron

Proviron

Tablet

Schering

Mesterolon

Ambalaj: 25 mgx20 tablet.

Endikasyon: Mesterolon,ilerleyen yaşla yapımı yavaş yavaş azalan erkeğin gonad hormonlarının(androjenlerin) açığını karşılar.Vücuda özgü androjenlerin yetersiz veya tamameneksik olduğu durumlar, mesterolon ile tedavi edilebilir. Orta veileri yaştaki androjen eksikliğine bağlı yakınmalar, işgücündeazalma, kolay yorulma, bellek zayıflığı, konsantrasyon gücünün gerilemesi,libido ve potens bozuklukları, sinirlilik, uyku bozuklukları,depresif durumlar ve genel vejetatif yakınmalar, sıklıkla androjeneksikliğine bağlıdır. Bu tür yakınmalar, mesterolon uygulandığındaya tamamen ortadan kalkar ya da iyileşir.

Kontra Endikasyon: Prostatkarsinomu, mevcut veya geçirilmiş karaciğer tümörlerinin varlığındakontrendikedir.

Uyarılar: Androjenler, sağlıklı kişilerdekas yapımını artırmak veya bedensel işgücünü artırmak amacıylauygulanmamalıdır. Mesterolon sadece erkek hastalar için uygundur.

Yan Etkileri: Nadir olarak, sık ve uzun süreliereksiyonlar gö-rüldüğünde doz azaltılmalı veya tedavi sonlandırılmalıdır.

Doz Önerisi: Androjen eksikliğine bağlı yakınmalar ve potensbozukluklarında tedavi başlangıcında günde 3 kez 1 Tablet verilir.İstenen iyileşme sağlandıktan sonra doz azaltılabilir. Tedaviyegünde 1-2 kez 1 Tabletle devam edilir.En az birkaç ay süren tedavi önerilir. Hipogonadizmdesürekli bir tedavi gereklidir. Sekonder cinsiyet özelliklerininoluşması için günde 3 kez 1-2 Tablet aylar boyunca verilir. Sürek dozugenellikle günde 2-3 kez 1 Tablettir. Sterilite, sperm sayısının vekalitesinin iyileştirilmesinde bir spermiogenez siklusu boyunca,yani yaklaşık 90 gün, günde 2-3 kez 1 Tablet kullanılır. Kürler birkaçhaftalık aradan sonra tekrarlanmalıdır. Postpubertal Leydig hücreyetmezliğinde ejakülattaki fruk-toz konsantrasyonunu artırmakamacıyla birkaç ay boyunca günde 2 kez 1 Tablet uygulanır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.