Provisc

Provisc

Viskoelastik Materyal

Alcon

Sodyum hyaluronat10 mg/ml

Ambalaj: 0.40 ve 0.55 mL’lik tek kullanımlık iki ayrı cam enjektörde.

Endikasyon: İnsanlarınve hayvanların bağ dokularının ekstraselüler matriksinde genişmiktarlarda bulunan, nonenflamatuvar, viskoelastik, fizyolojikbir maddedir. Gö-zün ön segmentinin cerrahi işlemlerinde derin önhazne sağlar, doku ve hücreleri korur, dokuları istenilen pozisyonagetirmede cerraha yardımcı olur. Katarakt ameliyatı, IOL implantasyonu,kornea transplantasyonu ameliyatı, glokom filtrasyonu gibi çeşitliön segment cerrahi işlemlerinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Bilinenbir kontrendikasyonu yoktur.

Uyarılar: Göz, müstahzar ile tamamen doldurulmamalıdır.Göz merceğinin olmadığı diyabetli hastalarda, arka segmentle ilgiliişlemlerde, büyük miktarda müstahzar kullanımından kaçınmak içinözel bir dikkat gösterilmelidir. Gerekli olduğu zaman, bir miktarmüstahzar, cerrahi girişimin sonunda, sulama veya çekip dışarıatma suretiyle uzaklaştırılabilir. Göz içi basıncı sürekli, özelliklede ameliyat sonrası periyotta dikkatli bir şekilde kontrol altındabulundurulmalıdır.

Yan Etkileri: Kimi olgulardaameliyat sonrasında göz basıncında geçici bir artış gözlenmiştir.

Doz Önerisi: Katarakt cerrahisi/İntraoküler lens implantasyonu: Proviscmaddesinin yeterli miktardaön kamaraya yavaşça ve dikkatlice yerleştirilebilmesi için biriğne veya kanüle gerek vardır. Bu enjeksiyon kristalin lensin çıkarılmasındanönce veya sonra yapılabilir. Ayrıca cerrahi aletlerin ve yerleştirileceklensin üzeriProviscile kaplanabilir. Ameliyat sırasında, cerrahimanipülasyon sırasında kaybolanProviscviskoelastik materyalin yerineilaveProviscenjekte edilebilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.