Psorcutan

Psorcutan

Krem

Schering

Kalsipotriol

Ambalaj: 0.05 mg/gx30 g’lik tüp.

Psorcutan

Pomat

Kalsipotriol

Ambalaj: 0.05 mg/gx30 g’lik tüp.

Psorcutan

Scalp Solüsyonu

Kalsipotriol

Ambalaj: 0.05 mg/mLx30 mL’lik plastik şişe.

Endikasyon: Psö-riazisvulgarisin (sedef hastalığı) tedavisinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Kalsiyummetabolizması değişiklikleriyle seyreden hastalıklarda ve duyarlıkişilerde kontrendikedir. Psö-riazis punctata ve akut pustulöz psö-riazisarzeden hastalar kalsipotriol ile tedavi edilmemelidir.

Uyarılar: Yüze uygulanmamalıdır. Hastalıklı deri kısımlarınauygulandıktan sonra eller, ilacın yüze ve sağlıklı deriye bulaşmamasıiçin iyice yıkanmalıdır. Gebelik ve süt verme dö-neminde, bu konulardakibilgiler henüz yetersiz olduğundan, kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri: Zaman zamangeçici olan deri irritasyonları (kaşınma ve kızarıklık) gö-rülebilir.Nadir olgularda, tedavinin kesilmesiyle birlikte geçen fasiyalya da perioral dermatit oluşabilir.

Doz Önerisi: PsorcutanKrem: Hastalık tablosunun gerektirdiği sürece,günde iki kez ince bir tabaka halinde hastalıklı deri kısımlarınasürülür ve hafifçe yedirilir.

PsorcutanPomat: Günde 2 kez ince bir tabaka halinde hastalıklıbölgeye yedirilerek sürülür. Bir haftada uygulanan miktar 100g’yi geçmemelidir. Tedavi süresi hastalık tablosunun iyileşmesinegö-re saptanır. Müstahzar ıslak ciltte daha fazla emilir.Psorcutan Scalp Solüsyon: Hastalıktablosunun gerektirdiği sürece, yetişkinlerde genelde günde ikikez (sabah ve akşam) hastalıklı alanlara uygulanır. Saçlar, ilaç uygulamasındanhemen sonra yıkanmamalıdır. Solüsyon, yıkanmış saç iyice kurutulduktansonra başa uygulanmalıdır. Müstahzar, pomat ya da krem formuyla birliktekullanıldığında, haftalık kalsipotriol dozu toplam 5 mg’yi aşmamalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.