Ritin

Ritin

Ritin nedir ne için kullanılır, Ritin nasıl kullanılır, Ritin ilacının yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Şurup

Loratadin 1 mg/mL

Ambalaj:

 60 mL’lik şişe.

Endikasyon:

 Mevsimsel perennial rinitte, öksürük, burun akıntısı, burunda ve gözlerde kaşıntı, gözlerde yanma gibi semptomların giderilmesinde, kronik ürtiker ve diğer alerjik kaynaklı dermatolojik reaksiyonların tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyon:

 Loratadine Karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar:

 Gebe kadınlarda güvenilirliği ve etkinliği henüz gösterilmemiş olduğundan, beklenen yararlar olası zarar dikkat değerlendirilmeden kullanılmamalıdır. İlaç anne sütüne geçtiğinde laktasyon süresinde kullanılmamalıdır. Alkolle birlikte özellikle araç kullanan veya dikkat gerektiren işlerde çalışanlar tarafından kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri:

 En sık bildirilen yan etkiler, halsizlik, baş ağrısı, uyku artışı, ağız kuruluğu,bulantı, gastrit gibi gastrointestinal yakınmalar ve deri döküntüsü gibi allerji belirtileridir.

İlaç Etkileşimleri:

 Antihistaminiklerin deri reaktivitesini gösteren pozitif reaksiyonları azaltması nedeniyle, deri testlerinden 48 saat önce loratadin kullanımı kesilmelidir.

Doz Önerisi:

 Ritin Şurup: Erişkinler ve 12 yaşından büyük çocuklarda günde 1 kez 2 ölçek (10 mg), 2-12 yaş arasındaki çocuklar: 30 kg den fazla olan çocuklarda, günde bir kez 2 ölçek (10 mg); 30 kg den az olan çocuklarda, günde bir kez 1 ölçek (5 mg) dozunda kullanılır.

Ritim Tablet:

 12 yaşından büyük çocuklar ve erişkinlerde, günde bir kez bir tablet (10 mg) verilir.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...