Ayrılığın İlacı Bilimsel Olarak Kanıtlandı

Ayrılığın İlacı Bilimsel Olarak Kanıtlandı

Kişiler ayrılığın acısını 18 ayda atlatıyor. Amerika’da yapılan bir araştırmada ayrılığın ilacı zaman olduğu kanıtlandı.

ABD ’de bulunan Monmouth Üniversitesi’nden profesörler, ayrılıkların insanlar üzerindeki negatif ve pozitif etkilerini inceledi. T24’te yayınlanan habere göre, araştırmanın sonucunda ilişkileri sonlanan insanlar için en büyük ilacın ‘ zaman ’ olduğu ortaya çıktı.

Ayrılığın Acısını Atlatmak 11 Hafta

6 ay içerisinde ayrılmış 155 kişiyi baz alarak hazırlanan araştırma, ayrılığı atlatmanın en az 11 hafta sürebileceğini gösteriyor. 11 hafta sonunda ise ayrılmış çiftlerin yüzde 71’i ilişkinin pozitif yanlarını görebiliyor.

Boşanmanın İlacı 18 Ay

Eğer bu ilişki uzun süreliyse veya evliliğe dönüşmüş ise bu ortalama büyük oranda artabiliyor. Uzmanlar, boşanan çiftlerin ayrılığı atlatıp yeni bir hayat kurmalarının 18 aylık bir süreyi bulabileceğini belirtiyor. Boşanan çiftler arasında ayrılık yaşayanların yüzde 43’nün ilişkileri bittiği için rahatladığını ortaya koyarken, yüzde 31’nin bunalıma sürüklendiğine dikkat çekiyor. Uzmanlar, bireyleri ayrılık sonrası kendilerini suçlamama, yeni aktiviteler bulma ve yeni birileriyle tanışma konusunda cesaretlendirmeye çalışıyor.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...