Erkekleri Yanınıza Yaklaştırmayın!

Erkekleri Yanınıza Yaklaştırmayın!

109 yaşındaki kadın, sağlıklı ve uzun yaşamanın sırını hiç evlenmemesine ve erkeklerden uzak durmasına bağlıyor. Çevrenizdeki iyi insanları da bırakayın.

Jessie Gallan, 2 Ocak’ta 109. doğum gününü kutladı. Uzun yaşamasının ardındaki sırrı ise şöyle açıklıyor: Erkeklerden olabildiğince uzak durun. Yaşam kalitenizi arttırın.

İskoçya’nın en yaşlı kadını olan Jessie Gallan 2 odalı, küçük bir çiftlik evinde doğmuş. 5 kızkardeşi ve 1 de erkek kardeşi bulunan Gallan, yer olmadığı için onlarla aynı yatakta uyuyormuş. 13 yaşına geldiğinde evden ayrılan Gallan, süt sağmak üzere bir çiftlikte kendine iş bulmuş. Daha sonra bir otelde çalışmaya başlayan Gallan, o dönemde hem Kraliçe Elizabeth’i, hem de Ana Kraliçe Elizabeth Bowes Lyon’ı yakından görme fırsatını elde etmiş.

İngiliz Daily Mail gazetesine konuşarak hiç evlenmediğini belirten Gallan, “Uzun yaşamın sırrı, erkeklerden uzak durmak. Uğraştığınıza değmiyorlar” diyor. Gallan aynı zamanda bol bol egzersiz  yaptığını ve her sabah sıcak bir kase yulaf lapası yediğini de söylüyor.Sağlıklı beslenmeye de özen gösterdiğini belirtti. Hayatı boyunca çok çalıştığını ve çok az tatil yaptığını söyleyen Gallan, “Çalıştığım işlerde hep iyi insanlarla karşılaştım” diyor.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...