Kalıcı Bronzlukta Doğal Destek!

Kalıcı Bronzlukta Doğal Destek!

Aksuvital Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Sevil Gülsoy, Kalıcı bronz bir ten için doğal ceviz yağı ve havuç yağının cilt üzerinde ki etkilerinden bahsetti.

Yaz aylarının ve tatil zamanın başlamasıyla beraber, hepimiz güneşin motive edici ışınlarına kendimizi teslim ederiz. Bu teslimiyetin özellikle bayanların beyaz elbiselerini gardıroplarından çıkartıp giyebilmesinden tutunda,  günümüzde cilt kusurlarını gizleyen, canlı ve ışıldayan bir cilt rengine ile sonuçlanan bronz bir ten içindir. Oysaki Avrupa feodal dönemlerinde statü sembolü olarak “tarlada çalışmadığının kanıtı” olan ve soylularının uzak durduğu durum iken, Sanayi devrimi ile beraber “tatil yapabilme kanıtı” olarak tarih sayfalarında yerini almıştır.

Bronzluk yani diğer adı ile pigmentasyon; deride ki melanosit adı verilen hücrelerde melanin pigmentinin yapımı ile ortaya çıkan bir renk koyulaşmasıdır. Yazın sürekli olarak güneş altında keyif yaparken, güneş ışınlarına maruz kalan DNA doğal olarak kendini korumak ister ve cildin alt tabakasında daha fazla melanin üretir. Melanin üretimi ne kadar çok olursa bronzluk o kadar çok,  melanin üretim süresini uzattığında ise bir o kadar uzun süre kalıcı bir bronz bir cilde sahip olunabilir.

Vücudun bu üretmiş olduğu doğal korunma mekanizmasına en güzel yardım, yine doğal olan, Havuç ve Ceviz yağı, kalıcı ve besleyici bir destek sunacaktır!

Havuç yağı içeriğinde bulunan A vitaminin öncü maddesi olan Beta Karoten sayesinde cildiniz ışıltı ve sağlıklı olacaktır.  Ceviz yağında vücudun üretemediği Omega 3-6-9 ise, cildin esnekliği, canlılık kazanması ve hücre yenilemesine destek olur. Ceviz yağının İçerisinde bulunan bu temel yağ asitleri, Güneşin yaşlandırıcı etkisine, yaşlılık karşıtı olarak doğal yollar ile mücadele eder.

Bitkisel doğal yağların diğer faydası ise, melanin görevlerinden birisi olan; derinin UV ışınlarının zararlı etkilerinden korumasıdır. Aynı zamanda UV ışınlarını soğurmasına (ışığın bir madde tarafından tutulması)  ve zararlı etkilerinden korumasında yardımcı bir etkendir.  

Güneşe çıkma saatleri, bronz bir ten rengi için oldukça önemli. Mümkün olduğunca, 16.00 – 17.00 saatleri arasında güneşe çıkmaya gayret etmeliyiz. Unutulmamalıdır ki doğal yağlar, kesinlikle Güneş Faktör koruyucusu değildir. Bitkisel bronzluk sadece kalıcı ve güzel bir bronz ten için uygulanmalıdır. Bu sebeple güneşe çıkmadan önce mutlaka korucu kreminizi sürmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde keyif aldığınız durumlar size eziyete dönüşebilir.

Doğal ve kalıcı bronzluk için,  güneşlenme işlemi sonlandığında, duş sonrası, doğal ceviz ve havuç yağını cildinize uygulayın. Bu uygulama cildinizi nemlendirerek aynı zamanda kalıcı bronz bir ten için melanin üretkenliğine katkı sağlayacaktır. Melanin daha çok çalışması sağlıklı ve doğal bir bronzlaşmanın en önemli destekçisidir.

Büyük kozmetik marketlerinin aromaterapi bölümlerinde ve bitkisel ürün mağazalarında  rahatlıkla ulaşabileceğimiz bu doğal yağlar, yaz aylarında istemiş olduğunuz sağlıklı bir güzelliği sizlere sunacaktır.

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı;

Aslen Düzceli olan Sevil Gülsoy, 2008 yılında “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler”  bölümünü bitirdikten sonra, Sakarya Üniversitesi “ Kimya bölümü’’ nü  2010 -2014 yılında tamamladı. Bitki tıp ve kimyası ile eğitiminde uzmanlığını ilerletmek adına Bezmialem Üniversitesi  “Farmakognozi ve Doğal Ürünler Kimyası” yüksek lisansını yapmıştır. Kültürlerin bitki çeşitliliği, Çevre duyarlılığı, Doğayı temizleyen bitkiler ve Geri dönüşüm konularını kapsayan birçok Avrupa Birliği projeleri kabul görmüş ve uygulanmıştır.

Aksuvital Doğal Ürünler

Türkiye’nin öncü doğal ürünler üreticisi olarak, 10 ülke, 81 ilde 26 yıldır doğal ürünlerin gelişimine katma değer sağlayan Aksuvital, 12.300 m2 fabrikası ile İstanbul’da üretim yapmaktadır.  1989 yılında bal üretimi ile faaliyetine başlayan ve 10.000 den fazla noktada ulaşılabilen, uzman gıda, kimya mühendisleri, doktor ve aromatik bitkiler uzmanı ile doğal ürünlerini  insan sağlığının hizmetine sunmaktadır..

Aksuvital, Shiffa Home, Avicenna, Vitalest, Softem, Natural Hekimce markaları altında gıda, gıda takviyeleri ve dermo kozmetik ürünleri, tüketiciye en geniş ürün portföyünü tek çatı altında üretiyor. Aksuvital, bal, pekmez, bitkisel yağlar, bitkisel kremler, bitkisel şampuanlar, bitkisel sabunlar, sporcu ürünleri, bitkisel çaylar, öğütülmüş ürünler, gibi zengin ürün çeşitleri ile insanlığa sağlıklı, dinç ve formda bir yaşam sunuyor.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...