İşte Beynin Afrodizyakları...

İşte Beynin Afrodizyakları...Beyninizi forma sokmanın bir yolu da yediğiniz içtiğinizden geçiyor. İşte sofrada bulundurulması gereken besinler:Yabanmersini:

Fareler üzerindeki deneyler, tatlı yabanmersininin, hafıza ve motor yetenekleri artırdığını ve beynin yaşlanmasını yavaşlattığını gösteriyor. Yabanmersininin aynı zamanda tansiyon üzerinde olumlu etkisi olduğu belirtiliyor.

Yeşil yapraklı besinler:

Alzheimer ve bunamaya sebep olan homosistein amino asidinin çözülebilmesi için gerekli B12 ve B6 gibi B vitamin türleri brokoli ve lahana gibi sebzelerde bol miktarda bulunuyor.Ispanak:


Ispanağın tam anlamıyla bir antioksidan olduğu, ıspanaklı bir salatanın göbek salatadan 3 kat daha fazla

B vitamini içerdiği belirtiliyor.Somon ve sardalya balığı:


Somon, sardalya gibi yağlı balıklar koruyucu omega 3 asidi içeriyor. Omega-3 ün beyinde yüksek seviyede bulunması ise "insanı iyi hissettiren" serotonin hormonunun salgılanmasına yardım ediyor.Tahıl ve esmer pirinç:


Esmer pirinçteki vitamin ve magnezyumun idrak kabiliyetini artırdığı, tahılların ise B6 vitamini açısından tam bir depo olduğu belirtiliyor.Sıcak kakao:


Sıcak kakaodaki antioksidan miktarının yeşil çaydan ise 3 kat daha fazla olduğu belirtiliyor.Fındık, badem ve ceviz:


Antioksidan açısından çok zengin olan fındık ve bademin, kandaki kolestrol seviyesini düşürdüğü, cevizin ise omega-3 asidi açısından zengin olduğu biliniyor.
Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.