Prostata Karşı Her Gün 1 Aspirin

Prostata Karşı Her Gün 1 Aspirin

Prostat ile ilgili yapılan araştırmada ise her gün 1 Aspirin alanlarda bu hastalığa yakalanma riskinin azaldığı ortaya çıktı.

ABD'de yapılan iki araştırmada, ofiste uzun saatler geçirenlerde yüksek tansiyonun daha yüksek oranda görüldüğü, her gün düzenli aspirin kullanan ileri yaştaki erkeklerin prostatla ilgili hastalık riskinin azaldığı belirtildi.

California'da yaşayan 18-64 yaşları arasındaki 24 bin kişi üzerinde yapılan araştırma sonunda zamanının büyük bölümünü çalışarak geçirenlerin yüksek tansiyon hastası olma olasılığı yüksek çıktı. Haftada 40 saatten fazla çalışanların yüksek tansiyon hastası olma olasılığı yüzde 17, 40 saatten az çalışanlarda yüzde 14 olarak belirlendi. İşyerinde daha fazla zaman geçirenlerin daha az dinlendiği ve farklı uğraşlara zaman bulamadığını vurgulayan uzmanlar hareketsiz yaşam ve uykusuzluğun, en az sağlıksız beslenme ve şeker hastalığı kadar yüksek tansiyon hastalığına neden olduğunu bildirdi.

Prostata Karşı Aspirin Önerildi

Prostat ile ilgili yapılan araştırmada ise her gün 1 Aspirin alanlarda bu hastalığa yakalanma riskinin azaldığı ortaya çıktı. 2 bin 500 erkeğin katıldığı bir araştırmada düzenli Aspirin kullananlar erkeklerde prostat büyümesi riskinin yüzde 50 azaldığını gösterdi. Düzenli aspirin kullanımının prostat hastalığına karşı koruma sağladığını belirlendi. Sürekli olarak tuvalete çıkma ihtiyacı yaratan ve idrar yaparken zorluğa neden olan prostat 40 yaş üstündeki her 4 erkekten 1’inde görülüyor.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...