Doğal Bitkisel Yağların Gücünü Keşfedin

Doğal Bitkisel Yağların Gücünü Keşfedin

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Sevil Gülsoy, doğal bitkisel yağlardan ferahlatıcı kokusuyla bilinen okaliptüs- nane yağı karışımı hakkında bilgiler verdi.

Kış aylarında, özelliklede grip nezle gibi durumlarda sık sık burnumuzun tıkandığından şikâyet ederiz. Bu durum gerek yetişkinlerde gerekse çocuklarda çekilmez bir hal alır.

Aksuvital Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Gülsoy; Kış aylarında gerçekleşen burun tıkanıklıkların en büyük nedeni viral enfeksiyonlardır. Grip, nezle, soğuk algınlığı gibi durumlarda viral enfeksiyonlar ödem ve şişliğe sebep olarak burun tıkanıklığına sebep olurlar. Bu durum da nefes almak tam bir işkence haline gelir. Burundan nefes alamadığımız için ağızdan nefes almaya başlarız. Ağızdan alınan hava ağız kuruluğuna sebep olur ve direkt akciğerlere gider. Direkt akciğerlere giden hava enfeksiyon riski oluşturabilir.

Aksu Vital Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı ‘Gülsoy’ burun tıkanıklıklarında karşı doğal çözümler önerdi. Nane ve Okaliptus yağı karışımı Almanya’da uzun yıllardır bilinen ve uygulanan bir karışımdır. Doğal yağlardan elde edilen bu karışım antibakteriyel ve antiseptik özelliktedir. Ayrıca üst solunum yollarını açmaya yardımcı olur.

Üst Solunum Yolları İçin:

  • Okaliptus yağı; 8-10 damla
  • Nane yağı; 8-10 damla

Yağlarını koyu renk boş bir kapta karıştırın. Sıcak suyun içerisine 1 çay kaşığı kadar ekleyip buharına durabilirsiniz. 

Odaklanmayı Arttırmaya Yardımcı Olur

Okaliptus dünyanın en uzun boylu ağaçlarındandır. Okaliptus ağaçlarının yapraklarından yağı çıkartılır. Bu yağ cineol (Eucalyptol) bakımından oldukça zengindir.

Nane bitkisinin toprak üstü kısımlarından elde edilen nane yağı, mentol ve menton bakımından oldukça zengindir. Mentol ferahlatıcı ve rahatlatıcı etkisiyle ön plandadır. Bu iki yağı karıştırarak odaklanmanın artmasına yardımcı olabilirsiniz. Ağzı açık küçük bir kap içerisine eşit miktarlarda 3-4 damla nane ve okaliptus yağı koyun ve üzerine bir tatlı kaşığı su ekleyerek kaloriferlerinizin veya odanızın bir köşesine koyabilirsiniz.  Hem havanızın daha temiz olmasını hem de daha rahat nefes almanıza yardımcı olacaktır.

Aksuvital Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Gülsoy ayrıca yaptığınız okaliptus-nane yağı karışımı içerisine, susam yağını da ekleyerek kas ağrılarına karşı masaj şeklinde de tercih edebilirsiniz bilgilerini verdi.

Aksuvital Doğal Ürünler

Türkiye’nin öncü doğal ürünler üreticisi olarak, 10 ülke, 81 il’de 26 yıldır doğal ürünlerin gelişimine katma değer sağlayan Aksuvital, 12.300 m2 fabrikası ile İstanbul’da üretim yapmaktadır.  1989 yılında bal üretimi ile faaliyetine başlayan ve 10.000 den fazla noktada ulaşılabilen, uzman gıda, kimya mühendisleri, doktor ve aromatik bitkiler uzmanı ile doğal ürünlerini  insan sağlığının hizmetine sunmaktadır.

Aksuvital, Shiffa Home, Avicenna, Vitalest, Softem, Natural Hekimce markaları altında gıda, gıda takviyeleri ve dermo kozmetik ürünleri, tüketiciye en geniş ürün portföyünü tek çatı altında üretiyor. Aksuvital, bal,  pekmez, bitkisel yağlar, bitkisel kremler, bitkisel şampuanlar, bitkisel sabunlar, sporcu ürünleri, bitkisel çaylar, öğütülmüş ürünler, gibi zengin ürün çeşitleri ile insanlığa sağlıklı, dinç ve formda bir yaşam sunuyor 

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...