Kışa Özel Beslenme Tüyoları

Kışa Özel Beslenme Tüyoları

Uzman Diyetisyen Şefika Aydın Selçuk, yorgunluğu ortadan kaldırmak için beslenmede en etkili vitaminin C vitamini olduğunu söylüyor.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için yumurtanın olmazsa olmaz olduğunu dile getiren Selçuk, "Yumurta, süt, balık, ıspanak, portakal, havuç, yeşilbiber, kayısı gibi sarı, turuncu ve yeşil sebze ve meyvelerde bulunan A vitamini güçlü bir antioksidandır" diye konuştu.

Yorgunluğu ortadan kaldırmak için beslenmede en etkili vitaminin C vitamini olduğunu söyleyen Şefika Aydın Selçuk, şunları kaydetti: "Sebze ve meyveler C vitamini açısından zengin besinlerdir. Yeşilbiber, maydanoz, tere, roka, karnabahar, ıspanak, portakal, limon, mandalina, kuşburnu gibi besinler bol miktarda C vitamini içerir. C vitamini kaybım önlemek için tüketilmeden önce hazırlanmalı.

E vitamininin vücut çalışmasındaki en önemli görevi antioksidan özelliği. En zengin kaynaklan; fındık, ceviz, badem gibi yağlı tohumlar, sıvı yağlar, yeşil yapraklı sebzeler, kuru baklagiller, tahin gibi besinlerdir. Balık, balık yağı, indik ve cevizde bulunan omega-3 yağ asitleri güçlü bir antioksidandır."

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...