Kaynananı Sev Uzun Yaşa

Kaynananı Sev Uzun Yaşa

Mutlu bir evlilik için ise yakın ilişkiler kurulması ve kavgadan uzak durulması gerektiğini tavsiye etmektedirler.

Uzmanlar gelin kaynana çatışmasının evlilik hayatını olumsuz etkilediği ve ömrü kısalttığını belirtti. Evli çiftlerin birbirlerinin akrabaları ile iyi ilişkiler kuramamasının, her iki tarafı da strese soktuğunu belirttiler. ABD’de yapılan bir araştırma, kaynana düşmanlığının kocanın ömrünü kısalttığını ve evlilik hayatını olumsuz etkilediğini ortaya koydu. 

Ohio Üniversitesi uzmanları, evli çiftlerin, yakın aile çevresiyle iyi ilişkiler içinde olmalarının, hem evliliği başarılı yaptığını hem de yaşamı uzattığını saptadılar. 

Araştırmacılar, genellikle bayram ve yeni yıl dönemlerinde, evli çiftlerin fırsatları değerlendirerek yakın akrabalarıyla bir araya gelmelerini, evliliğin başarısı ve sağlık açısından yararlı görüyorlar. 

Uzmanlar, evli çiftlerin birbirlerinin akrabaları ile iyi ilişkiler kuramamasının, her iki tarafı da strese soktuğunu ve evliliği olumsuz etkilediğini bildirdiler. Sosyal ilişkilerin, stres üzerinde olumlu etkisinin olduğu biliniyor. 

Araştırma sonuçlarına göre, erkeğin, eşinin babası ile anlaşmazlığı, kadının, kayınvalidesi ile anlaşmazlığında olduğu gibi evliliği fazla etkilemiyor. 

Uzmanlar, mutlu bir evlilik için çiftlerin birbirlerinin aileleriyle yakın ilişki kurmalarının ve kavgadan uzak durmalarının gerektiğini belirttiler.  Evlilikte uzun süren aşkın ve akrabalar ile iyi ilişkilerin eşlerin yaşamını 6,5 yıl uzattığı kaydediliyor.

 

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...