Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Saç ekimi konusunda değerli hocamız Sayın Dr. Erdem Güven ile sizlere bu konuda yardımcı olabilecek bir görüşme gerçekleştirdik. Saç Ekiminde Başarı Oranı ...

Saç Ekimi ve Uygulama Şekli

Saç ekimi kronik bir rahatsızlığı bulunmayan, saç alınacak donör sahada yeterli saçı olan, saç ekiminin yapılacağı bölgede cilt sorunu olmayan kişilere uygulanabilen bir yöntemdir. Saç ekimini uygulayan kişilerin eğitim almış estetik ve plastik cerrahi uzmanı olması başarısını etkileyecektir. Saç ekimi özenli bir çalışmayla gerçekleştirilmeli ve saç dökülmesine kalıcı bir çözüm olmalıdır.

Saç Ekimi Nerede Yapılmalıdır?

Saç ekimi işlemi hastane ortamında plastik cerrahi uzmanı ile deneyimli ekibiyle birlikte steril koşullar sağlanıp uygulanmalıdır. Hastalara lokal anesteziyle yapılacak işlem sırasında, ihtiyaç için mola verilebilir. Bu cerrahi bir işlem kabul edildiğinden, hastanede ameliyathane ortamında ve plastik cerrahi uzmanı tarafından uygulanması yasal bir mecburiyettir.

Saç Ekimi Ne Zaman Sonuç Verir?

Saç ekiminden sonra 2-6 hafta süreyle saç kökleri yerinde kalıp, kırılmalarla saçların çoğu dökülür. Saç ekiminden yaklaşık 10 hafta sonra saç kökleri yeniden uzamaya başlar. Nadir olarak ekilen saç kökleri dökülmeden uzayabilir. Saç ekiminin tam sonucu için genellikle 8-10 ay beklenmelidir. Bu sürede saç telleri kalınlaşarak, ensedeki saçların kalınlığına ulaşır.

Saç Ekimi Ne Zaman Uygulanmalıdır?

Saç dökülmesi olan kişiler genellikle estetik kaygıları olan ve bunu sorun haline getiren kişilerdir.  Bu etki onları oldukça rahatsız edici seviyeye gelir. Saç ekimi hakkında kişilerin her zaman gerçekçi beklentileri olmalıdır. Bu işlemin sonunda kendi doğal saçları gibi sık saçların elde edilemeyeceğini bilmelidirler. Bunlar bilinirse, saç ekiminden daha iyi sonuç alınır. Saç ekimini yaptırmayı isteyen kişiler saçlarının tamamen dökülmesini beklemeden, ihtiyaç duydukları alanlara saç nakli yaptırabilir. Saçlar tamamen dökülürse, saç naklinin yapılacağı saç kalmayacağı için saç ekimi yapılamaz. Bu nedenle saç dökülmelerinde mutlaka doktora gidilmesi gerekir.

Saç Ekiminde Başarı Oranı Nedir?

Saç ekimi hastalar açısından basit gibi görünmüş olsa da, bu uzman kişilerce uygulanmalıdır. Saç ekimi sırasında oluşan saç kökü kaybı kullanılan yönteme göre değişir. FUT yöntemiyle yapılan saç ekiminde % 15 saç kaybı yaşanırken, FUE yöntemine ise saç ekiminde % 20 oranında saç kaybı olur. Bu etkenlerden başka yaşanan saç kayıpları ekipte yapılan uygulama hatalarından ve hastanın saç ekiminden sonra yapacağı yanlışlardan olur. Deneyimli kişilerin yapacağı saç ekiminde en iyi başarı sağlanır. Saç ekiminde nakil yapılacak saçlar genetik olarak dökülmeyen bölgeden alındığından, yeni saçlar yaşam boyunca dökülmez. Bu nedenle yaşamınızda sizinle olacak saçlarınızı güvenli ellere emanet etmelisiniz.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...