Canlı Bakışların Sırrı Göz Çevresinde

Canlı Bakışların Sırrı Göz Çevresinde

Göz çevrenize Dolayısı ile gözler insanlar için diğer organlara nazaran daha duygusal bir yer oluşturmaktadır.

Dolayısı ile gözler insanlar için diğer organlara nazaran daha duygusal bir yer oluşturmaktadır. Göz çevresi cildinin bakımı da bu bakımdan önemlidir. Kim kırışıklarla dolu bir göz çevresi ile duygularını gerçekçi yansıtabilir ki? Bilgisayar ekranında uzun saatler çalıştığımızda gözlerde kanlanma, derisinde ise mor halkalar oluşur. Uykusuz kalmanın, yatmadan evvel fazla sıvı tüketmenin bedelini ertesi gün gözlerimizdeki şişlik ve morluklarla karşılaşırız. Yorgunluk, stres ve üzüntü gibi etkenler de göz kapaklarını etkiler göz derisinde düşmeler görülür. Bu nedenle gözlerimiz en hassas ve en önemli organlarımızdır. Onlara çok iyi bakarak özen göstermeliyiz.

Hem Gözlerimizin Sağlığını Korumak Hem de Göz Çevresi Cildini Genç Tutmak İçin Alacağımız Tedbirler Nasıl Olmalıdır?

  • En önemli alacağımız tedbir bilinçli beslenmeden geçer. Hem sağlıklı görünmemizi sağlar hem de göz çevresi cildinin erken yaşlanmasını önler. Belli yaştan itibaren görme özelliği zayıflayan herkesin, belli miktarda B2 vitamini alması önemlidir. Onun için, yoğurt, bira mayası ve süt ürünleri tüketilmelidir. Bunun yanı sıra  C vitamini içeren narinciye alınmalıdır ve ayrıca gözlerimizin sağlığı için en önemli vitamin olan vitamin A' dır. Kafi miktarda alınmalıdır. Yeşil ve sarı meyve, ve sebzelerde bulunan A vitamini, havuç, kayısı ve karaciğer de bulunur. Kafi miktarda tüketilmelidir.
  • Göz çevresi cildini yaşlandıran en önemli etken güneşin ultra-viyole ışınlarıdır. Güneş gözümüzün tüm tabakalarına zarar verir. Gözlerimizi güneşin zararlı ultra-viyole ışınlarından korumak için güneş gözlüğü kullanmalıyız.
  • Gözlerinizi yoran etkenlere karşı önlem alın, iyi bir uyku gözler için en güzel ilaçtır. Yorgun olan gözlere siyah ve yeşil çay kompreksi uygulayın göz yorgunluğunu alır.
  • Yaşımızı ele veren göz çevresi cildi, yüzdeki kırışıklıkların ilk başladığı bölgedir. Göz çevresi cildi ince yapıda olması ve deri altında yağ dokusu olmaması, dolayısıyla göz çevresi cildi çok erken kurur ve ince çizgiler başlar. İlerleyen yaşla birlikte kırışmalar derinleşir, elastikiyet kaybından dolayı da gözaltı ve göz kapağında yumuşama, sarkmalar oluşur.

Göz çevresi cildi yaşlanmaya karşı korumak için yapmamız gereken uygulamalar

  • Yüzümüzde en hassas ve en ince yapıda olan göz çevresi cildini, özenle temizlemeliyiz. Yüz cildimizi temizlediğimiz temizleyicilerden farklı olmalıdır. Makyaj yapıyorsanız öncelikle göz makyajını temizleyin, onun için özel temizleyiciler vardır. Dıştan içe doğru nazikçe temizleyin ve daha sonra genel olarak yıkayın.
  • Göz çevresi bakımında ise en önemli etken nemdir. Göz çevresi bakım kremleri ve serumları, kuruluğu giderici, nem kazandırıcı, kırışık oluşumunu önleyen bazddır. ( Hyaluron Forte Serum) gibi. Göz kremleri ve serumlarını düzenli olarak her gün uygulanır, mercimek tanesi kadar her iki göz çevresine orta parmak uçlarıyla nazikçe yarım ay şeklinde sürerek dairesel masaj yaparak cilde yedirilir.
  • Günümüzde, yüz ve göz çevresinde oluşan kırışıklıklarını gideren, çözen birçok yöntem vardır. Ama ben her zaman olduğu gibi, yan etkisiz ve acısız olan yöntemleri tercih ediyorum. Yüz ve göz çevresinde oluşan kırışma, gevşemeleri hızlı şekilde toparlayan ve kırışmaları açan (Meso-Myo Poratation System) yöntemini tavsiye ediyorum.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...